TATİL GELDİ KAMPLAR BAŞLADI! KENDİ AKILLI KAMPINI NASIL YAPARSIN?

Muhteşem bir çıkış yapabilmek için bu tatil harika bir fırsat. Sonuç süreçten gelir. Süreci doğru yönetmemiz gerekiyor. Yani benim neleri yapmam gerekiyor neleri yapmamam gerekiyor sorusunu önce cevaplamam gerekiyor. Bu tatilde yapılması gereken ilk şey ilk dönem ne öğrenildiyse üzerinden hızla geçmek… yani neyi ne kadar biliyoruz?

Öncelikle istek ve heves çok önemli çünkü amaçsız bir çalışma hiçbir zaman gerçekleşmez. Ancak bir amacın olması da yeterli değildir başarı azim ister. Ancak bu asla hırs demek değildir. İsteğiniz var azim de tamam ama azıcık şuradan azıcık buradan yine olmaz. Sistemli planlı çalışmak tarihi belirli bir sınava hazırlık için olmazsa olmazımızdır.

Peki tatilde günlük ne kadar çalışmamız gerekiyor? Hocam ben günlük 25 saat çalışacağım diyenler bile var! Ama insansın öyle bir çalışma yok sevgili dostum. Tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz 15 tatilde 12. Sınıflar 8-10 saat arası, 11. Sınıflar 4-6 saat arası, 10. Sınıflar 3-5 saat arası, 9. Sınıflar ise günlük 3 saat ders çalışsa ilk dönemi toparlamak için yeterlidir.

Bu çalışmalarımızda ki anahtar noktalardan bahsedelim birazda. Öncelikle öğren kalsın modeli ile çalışmamız gerekiyor ki bugün öğrenip yarın unutmayalım. Eğer öğren kalsın modelinin dışında çalışırsanız boşa gider ve o çalışma unut gitsin çalışması olur. Ardından youtube kanalımızdaki ders çalışma stratejileri oynatma listemizi mutlaka bir izleyin. Konu analiz çetelesi ve planlama defteriyle tüm çalışmalarımızı yerinde ve sağlam bir hale getiriyoruz. Buradaki ana mantık her öğrencinin kendi koçluğunu, kendi planını yapabilmesidir. 


VE TATİL BOYUNCA SINIF360 VE AKILLI KOÇ’U TAKİP EDEREK AKILLI KAMPINI DAHA DA VERİMLİ HALE GETİREBİLİRSİN…